Tanı ve Tedavi Ünitelerimiz

İleri Teknoloji ile Tanı ve Tedavi

Özel Sekiz Eylül Hastanesi, hizmet kalitesini en üst düzeyde tutarak, ileri teknoloji cihazlar ile tanı ve tedavide fark yaratmak için yola çıkmıştır.

Modern ve ileri teknoloji cihazlar ile hastalarımıza kaliteli sağlık hizmeti sunmak için çalışıyoruz.

1.5 TESLA MANYETİK REZONANZ (MR) CİHAZI
Yüksek tesla gücü ile beyin, boyun, bel, kemik ve eklemler gibi tüm vücut organlarının değerlendirilmesine yönelik gelişmiş bir tanı yöntemidir.

MR Anjiografi
Bu yöntem, herhangi bir damardan giriş işlemi yapılmadan, vücuttaki damarların görüntülendiği bir MR çalışmasıdır. Özel ilaçlar kullanılarak uygulanmakta ve bu sayede damarlar en ince ayrıntısına kadar görüntülenebilmektedir.

MR Kolanjiografi
Safra yolları ve pankreas kanalının, herhangi bir girişimsel işlem yapılmadan görüntülenmesi yöntemidir.

Meme MR Tetkiki
Meme hastalıkları ve kitlelerinin değerlendirilmesinde kullanılan bir yöntem olup, Manisa'da ilk kez hastanemizde uygulanmaktadır.

MR Enteroklizis
İnce barsak hastalıklarının değerlendirilmesinde yararlı yeni bir yöntem olup, Manisa'da ilk kez hastanemizde uygulanmaktadır.

Difuzyon MR
Normal MR tetkiki ile görülmeyen bazı hastalıkların tanılanmasında yardıncı olur. Normal MR ile tanılanan hastalıkrlarda ise daha iyi sonuç vermektedir.

DUAL SLİCE BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ CİHAZIYLA SANAL ENDOSKOPİ
Hortum yutmadan yemek borusu, mide ve duodenumun görüntülenebilmesi

BİLGİSAYARLI SANAL BRONKOSKOPİ
Herhangi bir girişimsel işlem yapılmadan trakea ve bronşların görüntülenmesidir. Hastanın hortum vb. aparat yutmasına gerek olmadığından, hasta için konforlu bir yöntemdir.

BİLGİSAYARLI SANAL KOLONOSKOPİ
Herhangi bir girişimsel işlem ya da makattan uygulama yapılmaksızın kalın barsakların görüntülenmesidir.

BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ

BİLGİSAYARLI CR MAMOGRAFİ
Tek seferde, tekrarlara gerek olmadan en uygun mamagrafik görüntülerin elde edilmesi ve arşivlenmesine olanak sağlar. Düşük doz radyasyon nedeniyle diğer mamografilerden daha yararlıdır.

RENKlİ 4-D (DÖRT BOYUTLU) ULTRASONOGRAFİ
Özellikle hamilelerde bebeğin gelişiminin görüntülenmesine, fotograf filmi gibi 3 boyutlu ve anında hareketli (4.boyut) olarak elde edilmesine ve daha kolay değerlendirilebilmesine olanak sağlar.

ULTRASON VE RENKLİ DOPPLER ULTRASON
Hastalıklara, radyasyon olmadan tanı koymada yardımcı bir tetkiktir.

PORTABLE ULTRASON
Hastalara evlerinde ultrason hizmeti verilebilmektedir.

KEMİK DANSİTOMETRİ (KEMİK YOGUNLUĞU ÖLÇÜMÜ)
İleri yaşlarda olabilecek kırık riskini azaltmak için kemik yoğunluğunun ölçülerek Kemik Erimesinin (Osteoporoz) erken teşhis ve tedavisini mümkün kılar.

BİLGİSAYARLI CR RÖNTGEN FİLMLERİ
Tüm röntgen filmlerinin bilgisayarlı ortama aktarılarak daha iyi görüntülenme ve arşivlenmesine olanak verir. Radyoloji tetkik sonuçları internet üzerinden online olarak görüntülenebilecektir.

BİYOKİMYA ve KLİNİK BİYOKİMYA
Pnömatik sistemle, hastaya ait kan vb. materyaller el değmeden negatif basınçla laboratuvara iletilmektedir. Laboratuvar sonuçları internet üzerinden online olarak görüntülenebilecektir.

EKOKARDİOGRAFİ - EFORLU EKG - HOLTER MONİTORİZASYON

İletişim

  Email: info@sekizeylulhastanesi.com

  0(236) 23 888 23

   0(236) 23 888 23

  Sakarya Mah. Uzunyol Cad. No:140 Merkez / MANİSA